La data de 1 aprilie, fără păcăleală, polițiștii Postului de Poliție Topolog împreună cu polițiștii din cadrul Postului de Poliție Ciucurova au acționat pe raza de competență pentru creșterea gradului de disciplină rutieră și prevenirea accidentelor rutiere cauzate de nerespectarea regimului legal de viteză.
În cadrul acțiunii au fost verificate peste 20 de autovehicule, au fost aplicate 14 sancțiuni contravenționale în valoare de 3.625 de lei (la regimul de viteză) și au fost reținut un permis de conducere.
Exemplu: Un bărbat de 63 de ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în localitatea Ciucurova având o viteză de 104 km/h, pe sectorul de drum unde viteza maxima admisă este de 50 km/h.
Polițiștii atrag încă o dată atenția cu privire la respectarea regimului legal de viteză, conform marcajelor și indicatoarelor rutiere, adaptarea în permanență a vitezei de deplasare la condițiile de drum.Depășirea limitelor legale de viteză și viteza neadaptată la condițiile de trafic reprezintă principalele cauze ale accidentelor rutiere grave produse pe drumurile publice.
Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!
''se afla poziționat pe un drum de pământ, de pe o proprietate privată'''' lovit de un autoveh...
Progenitura putea fi accidentata fara sa fie la mijloc catelusele....! Ce-ar fi facut tembela-mama ....
Stai linistit. Nu ia nimeni , nimic.
DA, zilnic
La inceputul lunii cand am sunat sa intreb aveau doar un pediatru de la Constanta care venea o data ...
Ultima data acum aproximativ 5 ani sa primit 1 milliard de euro bani UE pentru decolmatari si alte l...
Bravo, domnilor! Sperăm la o pedeapsă cu executare!
TUCHILĂ MITICĂ am inteles ca e ...membru a unui partid care l-a pus in functie cred ca ptr asa cev...
Ala a furat o gaina din loc Corbu - Constanta pe care a dat-o mita unui consilier local ptr a semna ...
Deci voi ati testat pe oricine indiferent daca a fost beat sau nu. Asta poarta un nume :abuz.Cum...