COMUNICAT DE PRESĂ – „SOLIDAR – Efort comun pentru un viitor mai bun!”
Vă aducem la cunoștință că , ASOCIATIA MÂINI ÎNTINSE , derulează proiectul SOLIDAR-Efort comun pentru un viitor mai bun! POCU/449/4/16/128673 în calitate de parter alături de Asociația pentru Sprijin în Dezvoltarea Economiei Sociale – Incluziune, Responsabilitate Cooperatistă, Antreprenoriat Social solicitant și Asociația Centrul pentru dezvolatre durabilă Delta Nova Constanța partener, în perioada 31 iulie 2019 – 28 februarie 2022.
Obiectivul general al proiectului constă în înfiintarea a 12 întreprinderi sociale și consolidarea capacității celor 12 întreprinderi de economie socială de a funcționa într-o manieră auto-sustenabilă, pentru facilitarea accesului la ocuparea fortei de muncă pentru 46 persoane, pe parcursul a 31 luni și promovarea antreprenoriatului social si a integrării vocaționale în întreprinderile sociale și economia sociala din Regiunea Sud-Est, în judetele Constanta și Tulcea.
Proiectul este cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Capital Uman 2014-2020 și are o valoare de 6108972,86 lei.
În data de 04.10.2019 , ora 13 .00 la Căminul Cultural Murighiol va avea loc o Conferința de informare a proiectul.
Pentru informaţii suplimentare puteți contacta ASOCIAȚIA MÂINI ÎNTINSE la telefon 0744663223 sau pe email office@maini-intinse.ro.
Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!
Da da da! Plimbari pe faleza in trening si ciocate! Wow!
Str Gazelei????? Ha hi haaaa.
Cred ca nu e normal ca minorul de 10 ani sa nu suporte nici o consecinta. Se va dezvolta un infracto...
Activitati neolimpice. Activitate asimilta coceptului de Educatie fizica , Se poate uzita la ore in ...
Dupa ce bei vin de ''butuc'' nu te urci la volan. 1,5% e mult si ptr un barbat.
De ce exista gheata si zapada pe sosea?Cine administreaza drumul ala?
Si cand te uiti cate femei sunt pe la doctori ca sa poata avea si dansele un copil, iar alcoolistii ...
intrebati la politie
Nu inteleg secretomania. De ce nu se spune numele strazii ? Pe cine protejaza pastrea secretului ? I...
Cu mamaliga in geam nu opresti la semafor din cauza vitezei!