O echipă de scafandri EOD, alcătuită din nouă persoane, acționează pe Brațul Chilia, în zona kilometrul 94-99, pentru cercetarea și neutralizarea unei mine care a apărut la suprafață în după-amiaza zilei de marți, 3 aprilie.
Solicitarea de intervenție a fost făcută de către ISU Tulcea și autoritățile publice locale din județul Tulcea, iar intervenția scafandrilor militari este în desfășurare. Prima mină a plutit în derivă pe Brațul Chilia al Dunării și, în prezent, se află la kilometrul 94 pe malul ucrainean, iar a doua mină este în derivă în zona malului românesc la kilometrul 99.
Scafandrii EOD ai Forțelor Navale sunt specializați în dezamorsarea dispozitivelor explozive subacvatice, acvatice și terestre și pot interveni la solicitarea autorităților publice civile pentru asigurarea libertății de navigație pe căile de comunicație maritime și fluviale.
Sper să fie un salariu "competitiv". Multinaționalele oferă un salariu atractiv plus bonusuri. Nu...
Cu ce a fost prins?.....cu Pistol?
Fata respectivă dă bine cu pumnul mai ales că practică voleiul
"Nimeni nu-i mai presus de lege" sună bine pe hârtie dar în România acest lucru este o utopie. Ä...
A sosit toamna, am început să numărăm victimele. Stai să vezi ce va fi pe șoselele patriei dup...
'''nu a acordat prioritate de trecere unui minor în vârstă de 17 ani care traversa regulamentar''...
Foarte multi neatenÈ›i conduce pe străzile României find noapte raza de vizibilitate scade cred cÄ...
Conform GDPR, nu avem voie sa dam nume cat timp nu exista o sentinta definitiva. Asta yice legea
Condoleanțe familiei !!! Și păcat , dar voi cei care publicați anunțuri și știri Spune-ți nu...
Cunosc cartierul vest noaptea e bezna acolo pe str constructorilor.nu se baga nimeni acel copil îl ...