În cursul acestei după amieze, la propunerea procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Măcin, s-a solicitat emiterea mandatul de arestare preventivă pentru următoarele 30 de zile pe numele şoferului aflat la volanul maşinii care l-a ucis ieri pe bărbatul aflat în scaunul electric dedicat persoanelor cu nevoi speciale.
Acesta este cel care în luna august 2019 s-a aflat pe scaunul din dreapta al bolidului care a curmat trei vieţi în tragedia de la Văcăreni, în luna august 2019, cel care îl provoca la acel moment pe cel aflat la volan să meargă cu viteza şi mai mare. Detalii (articol şi video) AICI
Surse judiciare confirmă că individul avea permisul suspendat la momentul producerii tragediei. În plus, martorii spun că se afla şi sub influenţa băuturilor alcoolice şi era recalcitrant. Aceste fapte, la care se adaugă şi moartea bietului om nevinovat care a fost spulberat cu tot cu scaunul electric pentru persoane cu dizabilităţi, vor face ca pedeapsa pe care o vor decide magistraţii să fie una cu mulţi ani de închisoare.
Judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Măcin a semnat acum câteva minute mandatul de arestare preventivă pentru următoarele 30 de zile, pe numele şoferului care a omorât un om nevinovat în cumplitul accident de ieri, pe digul Smîrdan.
Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!
Permis lipsa, bautura si prafuri la greu. E pitic, slab cu pielea maro. Catati-l la Babadag. Ce-i as...
Starea depresiva combinata cu idioteniile despre suicid de pe Tik-Tok duce catre un final tragic. Nu...
Si, dupa 24 de ore, apare soferul ca o floricica, spalat, parfumat si nici gura nu-i miroase a ustur...
5 miltari , un camion si o ambulant pentru salvarea unui Caine. Bravooooo.
Nu trebuie organizat musai nu stiu ce operatiuni. Daca o masina de politie (autospeciala ca inauntr...
S-au batut ptr carnati la oferta ! Erau ''numai 54 lei kg .
Nu mi se pare normal să obligi angajatul să contribuie la Pilonul II. E suficientă contribuția o...
Statul roman are suflet de mama. Ne strage bani ptr batranete!!!!! De ce nu reduc contributiile sa-...
''Barbatul'' care ''conducea'' nu avea permis de conducere.
Sunt de acord cu pilonul II, dar pilonul III este rezultatul contribuției individului. De ce sa-mi ...