Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Tulcea au fost sesizați în cursule zilei de ieri cu privire la producerea unui eveniment rutier. Din primele verificări efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, un bărbat de 64 de ani care conducea un autoturism pe DJ 222 C, pe relația Aghighiol – Valea Nucarilor, nu ar fi păstrat o distanță suficientă față de o autoutilitară din fața sa, condusă de un bărbat în vârstă de 63 de ani, intrând în coliziune față-spate cu acesta.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea ușoară a conducătorului auto în vârstă de 64 de ani, care a fost transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri de specialitate. Conducătorii auto au fost testați alcoolscopic, rezultatul fiind negativ pentru bărbatul în vârstă de 63 de ani, iar pentru cel de-al doilea conducător auto, aparatul etilotest a indicat concentrația de 0,45 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor cauzelor și circumstanțelor producerii evenimentului rutier.
Foto – arhivă
Informare IPJ Tulcea
Cu razboiul la granita..... Geniala ideia sa te faci militar profesionist.
Gigi Chiscop a fost increzator in stiinta.
Da da da! Plimbari pe faleza in trening si ciocate! Wow!
Str Gazelei????? Ha hi haaaa.
Cred ca nu e normal ca minorul de 10 ani sa nu suporte nici o consecinta. Se va dezvolta un infracto...
Activitati neolimpice. Activitate asimilta coceptului de Educatie fizica , Se poate uzita la ore in ...
Dupa ce bei vin de ''butuc'' nu te urci la volan. 1,5% e mult si ptr un barbat.
De ce exista gheata si zapada pe sosea?Cine administreaza drumul ala?
Si cand te uiti cate femei sunt pe la doctori ca sa poata avea si dansele un copil, iar alcoolistii ...
intrebati la politie