În perioada 4 – 10 iunie 2018, conform Calendarului de activităţi al Organizaţiei Poliţiilor Rutiere Europene (T.I.S.P.O.L.), s-a desfăşurat o acţiune pentru depistarea conducătorilor auto aflaţi sub influenţa băuturilor alcoolice/drogurilor (ALCOHOL/DRUGS).
Din analiza de risc rutier de la nivelul județului Tulcea rezultă că una din cauzele care generează accidente rutiere grave o constituie conducerea autovehiculelor de către persoane aflate sub influenţa băuturilor alcoolice.
În perioada 4 – 10 iunie 2018, Poliția Rutieră Tulcea a controlat 573 conducători auto, a aplicat 15 sancțiuni contravenționale la legislația privind circulația pe drumurile publice și a constatat 7 infracțiuni la regimul circulației rutiere. Acțiunile Poliției Rutiere pentru combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere vor continua și în perioada următoare.
Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!
Ce creste duamna Mirela? Veniturile? Si de unde vin veniturile? Din triplarea pretului la combustibi...
Amice, culori ai tu in cap!Cat despre "firfirei", poate iti dai seama ca un ziar traieste DOAR din ...
Mai usor cu pianul pe scari!... Cresterea salariilor bugetarilor din administratia publica nu e totu...
Bine ca au deconectat bornele bateriei!!! Lipsa permisului a fost cauza.
Costinești de Constanța nu face parte din tara asta?In aceasta stațiune nu turiști sunt de vina,...
Duamna in cauză minte de îngheață apele. Eu ieri chiar am adoptat o pisicuță maidaneză, am du...
Credeam că asftel de evenimente se produceau acum câțiva ani dar se pare că mediocritatea nu a d...
Sa inteleg ca ati facut ''descremenare''? De ce nu v-ati dat la o parte din fata bemveului?La desp...
Numai dobitoci pe aici, pe mine ma interesează sa am unde sa las mașina noaptea,ma interesează c...
Un analfabet că Grosu,care măgarii lui sunt peste tot.Un parvenit. La noi nu există,,Dreptate ...