În perioada 18-22 noiembrie 2024, în organizarea W.K.F. (World Kickboxing Federation) orașul Alicante din Spania a găzduit Campionatul Mondial de Kickboxing W.K.F. una dintre cele mai prestigioase competiţii din lumea sporturilor de contact, la care au participat peste 600 de sportivi, din 26 de țări, de pe cinci continente. România a înregistrat rezultate remarcabile la această competiție, care a adus laolaltă sportivi de top din întreaga lume, competiția fiind o adevărată demonstrație de profesionalism!
Delegaţia României a fost alcătuită din 31 de sportivi, la ring: K-1 Rules, Lowkick, Muay-Thai, Full Contact și tatami: Semicontact, Light Contact și Kicklight și a fost condusă de către maestrul Florin Mina, președintele Kickboxing W.K.F.
Sportivul tulcean Moldoveanu Eduard Daniel aduce mulțumiți maestrului Florin Mina pentru încrederea acordată și lui Gheba Stefan-Iulian pentru antrenamentele și pregătirile pe care le-a avut cu acesta.
Daniel a obținut următoarele rezultate la categoria All Man,+91 kg: locul 3 la proba de Kick-light și locul 3 la light-contact.
„Este o realizare remarcabilă pentru acest sportiv mai mult decât determinat iar acest rezultat obţinut de el este în cea mai mare parte meritul lui, pentru că noi, ca instructori, venim doar să şlefuim ceea ce ei, sportivii, au deja!
Mă mândresc de fiecare dată când sportivii pregătiţi de mine reuşesc să îşi depăşească condiţia şi să urce pe cele mai înalte trepte ale podiumurilor internaţionale, ceea ce denotă că munca asiduă şi dorinţa de a deveni cel mai bun reprezintă reţeta succesului în orice sport.
Eu pot doar să continui ceea ce am început, în rest, totul depinde doar de el! Este un tânăr care munceşte mult şi cu siguranţă nu se va opri aici! îi urez succes!” – ne-a declarat instructorul tulcean al lui Daniel, binecunoscutul luotator Gheba Stefan-Iulian.
Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!
Tanti Elena nu e de la drum ci de la permis cumparat. La Pitesti e 2500 euro , la Tulcea nu se poa...
Sa fie bagat la puscarie.
Acea șosea are nevoie mai des de radar mobil decât de acea idioțenie de limitator de viteza const...
Nu vă este rușine? Ați fost pe strada Livezilor să vedeți gunoaiele produse in stil "european"?
Așteptăm să reveniți!!!...
Ar trebui inchise toate carierele de piatra din zona ,mai ales cele din Rezervatia Muntii Macinului....
De ce nu sunt montate indicatoare de limitare a vitezei? Dupa ce urca dealul dau drumul masinii la...
Trebuie mers și la restaurant pe faleza ....mai ales acolo lângă gara .... sa vedeți acolo evazi...
Ce părere am? Să-i dea cineva sfaturi legat de ținută ăluia din capul trebii, că se-mbracă pr...
''Nicușor Dan marchează începutul unei etape de maturitate și responsabilitate pentru România...