Anunţ public privind depunerea solicitării de emitere a Avizului de Gospodărire a Apelor pentru investiția:
“Instalare 8 foraje pentru colectare faza libera din amplasament fost Depozit produse petroliere Tulcea si fosta Rampă CF Tulcea” – ca etapa integrata a proiectului ,,Executie de lucrari de remediere sol/subsol pentru amplasament fost Depozit produse petroliere Tulcea si fosta Rampă CF Tulcea”.
SC OMV PETROM S.A., titular al proiectului, cu sediul în București, sectorul 1, cod poștal 013329, str. Coralilor, nr. 22, tel. 021/4022201 și fax: 021/2063114, email: florentina.danila@petrom.com, anunță publicul interesat asupra depunerii la Sistemul de Gospodărire a Apelor Tulcea, aparținînd Administraţiei Bazinale de Apă Dogrogea-Litoral, a documentației tehnice în vederea obținerii Avizului de Gospodărire a Apelor pentru investitia: “Instalare 8 foraje pentru colectare faza libera din amplasament fost Depozit produse petroliere Tulcea si fosta Rampă CF Tulcea” – ce urmează a fi amplasate în municipiul Tulcea str. Combustibilului nr. 2, judetul Tulcea.
Aceasta solicitare de aviz este conforma cu prevederile Legii apelor nr. 107/1996, cu modificarile si completarile ulterioare.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații/propuneri la SGA Tulcea, situat pe strada Pictor Alexandru Ciucurencu nr. 3, Tulcea, la telefon/fax: 0240/514145; 0240/516621; email: sgatl@abadl-rowater.ro sau la sediul solicitantului, SC OMV PETROM SA cu sediul în București, sectorul 1, cod poștal 013329, str. Coralilor, nr. 22, tel. 021/4022201 și fax: 021/2063114, email: florentina.danila@petrom.com .
Pana acum nu si-a spus nimeni parerea. Fii tu primul cel care o face!
Padurarul, asa este, ai dreptate, soferii trebuie sa fie cei atenti. Totusi, si Ion are dreptate, mu...
''Conducerea preventiva spune clar ca soferul trebuie sa prevada din timp intentia pietonului de a t...
Padurarule, esti unul d-aia de vor fi calcati de masina . O sa mori cu legea in mana. Nu-i normal s...
Conducerea preventiva spune clar ca soferul trebuie sa prevada din timp intentia pietonului de a tra...
S-a aruncat in foc ,. valuri!!¡🤡🤡
Adevarul e ca pietonii nu se asigura inainte de traversare. Merg cu capul in torba si este suficien...
Cine plateste parcarea in Tulcea? :))) e gratis peste tot.
Da' pomperii au deconectat bornele bateriei?
Sa strangem semnaturi si sa-l aruncam in strada pe acest ''primar'' galben. Avem nevoie de 25% din p...
Primaria trebuie sa refaca softul. Se pare ca, in general, lucreaza dupa ureche aceasta primarie. Si...