La acest moment (14.52), echipaje ISU de descarcerare, poliţie, ambulanţă şi SMURD acţionează la ieşirea din municipiu, către Agighiol, în urma unui accident rutier.
Evenimentul s-a produs la ora 14.30 şi a fost anunţat prin 112.
Persoana aflată la volan, în vârstă de 20 de ani, în timp ce se deplasa pe ruta Agighiol – Tulcea, la intrarea în municipiu, din cauza vitezei a intrat în coliziune cu un copac.
În urma impactului, două persoane au decedat şi alte patru persoane au fost rănite, dintre care trei minori. Circulaţia este blocată!
Vom reveni cu detalii.
UPDATE – 15.15: Acum câteva minute a fost declarat încă un deces, din nefericire, al unui copil
UPADTE – IPJ Tulcea – 15.21
Din primele verificări efectuate la fața locului de către polițiști, a reieșit că, un tânăr în vârsta de 20 de ani, din Tulcea, în timp ce conducea un autoturism Audi A6, din direcția localității Agighiol către Tulcea, a intrat în coliziune cu un copac.
În urma accidentului a rezultat decesul a trei pasageri (doi adulți și un minor) și rănirea conducătorului auto și a unui minor ce se afla în același autoturism, cei din urmă fiind transportați la o unitate spitalicească în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.
Conducătorul auto poseda permis de conducere corespunzător și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală și în continuare se efectuează cercetări.
UPDATE – ISU Tulcea – 15.28
În accident a fost implicat un autoturism, în care se aflau patru adulți și doi minori( toți de sex masculin).
Salvatorii au acționat extragerea a doi adulți, ce prezentau semne incompatibile cu viața și a unuia dintre minori găsit în stop cardiorespirator. Din nefericire, după efectuarea manevrelor de resuscitare a fost declarat decesul acestuia de către echipajul SAJ. Alți doi adulți și celălalt minor au transportați la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.
Selecție naturală 20 de ani permis de o zi cel ce i-au dat permis de ce nu raspund penal ⁉️că sunt complici la tripla crimă
Dupa 2 doze …… Acum 3 zile se ”imunizase” a doua oara. Stop cardiac si direct in copac.
Dorine, ca o paranteza, am citit textul tau de cateva ori ca sa inteleg ce ai vrut sa scrii! Revenind la subiect, ce vina au cei care i-au eliberat permisul, ca dupa o zi, de la eliberare, inconstientul se urca la volanul unui bolid si se crede pilot? Ca la cum arata masina, cu siguranta nu rula cu 80km/h, asa cum e legiferat pentru incepatori!
Nu prea am inteles comentariile domnului Claudiu si Gavrila, ce treaba are subiectul comentariilor lor cu subiectul articolului? In articol se vorbeste despre mere si dumnealor comenteaza despre pere 🙂
Nu ma innebuni! Si cu cine si mai ales cu ce va practica neurochirurgia in Spitalul Tulcea? Cu vanza...
Astia sunt ''zmeii'' soselelor. Sa fie inchis macar 10 ani si sa nu aiba drept sa detina permis de c...
Sa fie inchisa 10 ani. Numai faptul ca era ora tarzie a impiedicat ca vreun pieton sa fie omorat.
sat poșta
La mulți ani tulceni!!!!energotermuuu ptr ce plătim,,,29,30noembrie,azi 1 dec fără căldură anu...
Domnu' Terente nu cumva sunteti deputat?Ati cerut de exemplu : abrogarea art.168 din Legea educa...
Adriana Ochisanu:Adriana Ochisanu (n. 18 martie 1978, Causeni, Rep. Moldova) este cea mai cunoscut...
Cata minte iti trebuie sa te faci politist in ziua de azi? Imi este mila de ei.
Saru' mana Dle Cioromelea! D-ta ceri si atat. Ce conteaza ca nu primesti nimic? Mana intinsa care n...
Parca acum o saptamana spuneau ca-s pregatiti.....Ar trebui concediati si pusi sa plateasca despag...